Popis aktivit

JÓGA

Autentická tradiční jóga podle systému Jóga v denním životě od Svámího Mahéšvaránandy. Tisíci lety ověřená tělesná, dechová a mentální cvičení, která vedou ke zdraví a harmonii těla, mysli a ducha. Cvičíme jednoduché cviky, které zvládne každý. Doporučeno všem, kteří se cítí ztuhlí, trápí je bolesti zad a kloubů, mají vysoký tlak, nadváhu, problémy se spánkem atd. Jóga pro Vás může být jedním z možných řešení.

PILATES

Cvičení, které rovnoměrně posiluje tělo, zlepšuje jeho držení, je vhodné pro prevenci bolesti zad a posílení svalů okolo středu těla (břišní svaly, zádové svaly, svaly pánevního dna). Důraz je kladen na přesné provedení cviků, koncentraci a správné dýchání. Cvičíme s váhou vlastního těla či s pomůckami. Cviky jsou upraveny dle fyzických či zdravotních možností každého.

KONDIČNÍ TANEC

Taneční lekce zaměřená na zvyšování fyzické zdatnosti a koordinace. Začneme zahřátím pomocí jednoduchých tanečních kroků, poté protáhneme celé tělo a následně se naučíme taneční variaci. Vyzkoušíme si různé taneční styly dle vašeho zájmu. Lekce je vhodná pro začátečníky, ale přijít může každý, kdo se chce pořádně zapotit a protáhnout. Je vhodná i pro seniory.

KRUHOVÝ TRÉNINK

Posilovací forma cvičení, kdy jsou jednotlivé cviky uspořádány tzv. do kruhu. Většinou zaměřen na posílení celého těla, střídají se cviky na různé svalové partie. Je daný interval zatížení, poté přechod na další stanoviště. Po odcvičení všech cviků následuje krátká pauza, cvičení se opakuje (2–4×).

DĚTI V POHYBU

Kroužek je určen pro všechny děti, které mají rády pohyb, vhodné také pro děti s nadváhou. Pohybové aktivity jsou vedeny zkušenou instruktorkou. Připraveny jsou míčové hry, soutěže, opičí dráhy aj. Cvičení je určeno pro věkovou kategorii 5 – 10 let (ostatní dle domluvy).

MÍČE

Úvodní aerobní zahřátí je vystřídáno balančním, zdravotně silovým cvičením s využitím velkých i malých míčů. Závěr hodiny je věnován důslednému protažení celého těla. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Lekce je vedená fyzioterapeutkou.

POSILOVNA S INSTRUKTOREM

Seznámení s posilovnou, poradenství především v začátcích cvičení.

NORDIC WALKING

Společná vycházka s nordic walking holemi, které si budete moci zapůjčit na místě. Při chůzi s holemi se zapojují do pohybu více i horní končetiny oproti běžné chůzi a tak dochází k většímu spalování energie.

VOLNÉ PLAVÁNÍ

Hodina volného plavání dle libosti v jedné dráze v 25m bazénu. Možnost využití parní komory, která je součástí sprch.

IN–BODY

Analýza složení těla. Co vše se dozvíte:

AEROBNÍ MÍSTNOST

Kardio cvičení na trenažerech s možností měření krevního tlaku a glykemie před, při a po cvičení, monitorování intenzity zátěže.

POSILOVNA

Seznámení s posilovnou, poradenství především v začátcích cvičení. Cvičení pod dohledem instruktora.

KRUHOVÝ TRÉNINK

Odporové cvičení převážně s vahou vlastního těla a využitím pomůcek zaměřené na všechny svalové partie, vhodné pro začátečníky i pokročilé.

CVIČENÍ PRO SENIORY A PACIENTY S OSTEOPORÓZOU

Kombinace kardio cvičení na trenažerech s odporovými cviky, vhodné i pro začátečníky, uzpůsobené zdravotnímu stavu.

KONZULTACE NUTRIČNÍ TERAPEUT

Volné konzultace týkající se stravy, stravovacího režimu, váhy.

KONZULTACE DIABETICKÁ NEUROPATIE

Volné konzultace pro lidi trpící diabetickou neuropatií i ty, které mají na toto téma dotazy.

KONZULTACE FYZIOTERAPEUT

Volné konzultace týkající se problémů s pohybovým aparátem.

KONZULTACE REHABILITAČNÍ LÉKAŘ

Volné konzultace týkající se problémů s pohybovým aparátem.

KONZULTACE OBEZITOLOG

Volné konzultace pro lidi trpící nadváhou a obezitou.

KONZULTACE LÉKAŘ

Možnost prokonzultovat Váš zdravotní stav.